stroke tréning
  • Nyitólap
  • Gyerekek
  • Felnőttek
  • Tréning
  • Árak
  • Neurofeedback
  • Kapcsolat

Énekhang fejlesztése

Dr. Alfred Tomatishez híres operaénekesek, színészek fordultak, többek között Maria Callas, Romy Schneider vagy Gérard Depardieu. Mindannyiukban közös volt, hogy bár szervi okuk nem volt, vagy nem volt hangjuk, vagy az addig tökéletes énekhangjukból hirtelen "eltűnt" egy hang.


Hosszú kutatás során Tomatis rájött, hogy a hallás észleléssel van a probléma és hogyan tudna segíteni nekik. Rájött, hogy a színész / énekes nem tudja kiénekelni, megformálni azt a hangot, melyet hibásan észlel. Felfedezése a következő három tétel volt, melyet a párizsi akadémián elfogadtak:


1. A beszéd-, énekhang csak azokat a felharmonikusokat tartalmazza, mely frekvenciákat a fül hallja / észleli.


2. Ha a fül lehetőséget kap és a már nem vagy rosszul hallott frekvenciákat újra korrektül hallhatja, úgy azok azonnal és önkéntelenül újból megjelennek a hangban.


3. Bizonyos időn keresztül ismételt aktusztikus stimuláció a hallás végleges megváltozásához és így a fonáció változásához vezet.


A fenti felismmerések mentén Tomatis kialakított egy terápiát.

A terápiás tapasztalatairól vall G. Depardieu a következő önéletrajzi filmében:

 




Zenei fejlesztés


Egy zenésznek művészetében igen fontos a pontos ritmus és a hangok pontos hallása, észlelése. Mindezekben segítsérégünkre van Tomatis terápiája, mellyel ezen képességeket tovább lehet fejleszteni.

Zenei fejlesztés a Tomatis módszerrel


Miből áll és mennyi időt vesz igénybe a tréning?

A tréninget az erre a célra kifejlesztett készülékkel, az úgy nevezett „elektromos füllel” végezzük. A trénig egy személyes megbeszéléssel, a kiindulási helyzet felmérésével kezdődik. Ennek során több tesztet végzünk el, s ezek szolgálnak az „elektromos füllel” végzett tréning alapjául.


A tréning több, 1-2 hetes blokkból áll. Az egyes egységek között 4-5 hét szünetet tartunk, hogy az idegrendszer kicsit megpihenhessen – ám az elindult változás a szünet alatt is folytatódik.

A tréning időtartama esetről-esetre változó, az adott egyéntől függ. A tréning alatt többször, minden egység alatt kétszer végzünk teszteket. Ennek alapján folytatódik a munka, és ennek alapján egyeztetünk a résztvevővel.

 

Mellékhatások

A gyógyszerekéhez hasonlatos mellékhatások nem ismertek.
A tréningen résztvevők visszajelzései szerint megváltozik az alvási, étkezési ritmusuk, szokásuk. Nyugodtabbakká, kiegyensúlyozottabbakká, harmonikusabbá válnak, „jobban érzik magukat a bőrükben”.

 

 

A tréningről szóló részletesebb leírást itt találja meg.

 

énekhang éneklés zenei készség fejlesztése

Tréningünk az alábbiakra
nyújt segítséget:

 

  1. halláscsökkenés, hallásvesztés
  2. tinnitus
  3. meniere szindróma
  4. agyvérzés utáni rehabilitáció
  5. beszéd és nyelvi készség fejlesztése
  6. ének, zenei készség fejlesztése
  7. idegen nyelv tanulási gondok
  8. pszichés problémák

 

 

 

          
  • Neurofeedback tréning













































































  • email: ungeragnes@ trening-fejlesztes.hu tel: 06 30 270 33 20