MENIERE SZINDRÓMA
A meniere szindróma tünetei

A meniere szindróma a belsőfül megbetegedése. Leggyakoribb tünetei a forgó jellegű szédülés, általában féloldali fülzúgás fellépése vagy meglévő tinnitus felerősödése, hányinger, hányás, izzadás, időszakos halláscsökkenés, fülben érzett nyomás. A szédülés olyan erős is lehet, hogy a beteg nem tud a lábán állni. A betegség rohamokban jelentkezik, amik percekig, órákig, akár 2-4 órán át is tarthat és különböző időszakonként ismétlődik. A meniere szindróma két rohama között akár évek is eltelhetnek. Vannak betegek, akiknél összesen 1-2 roham jelentkezik életük során, míg vannak, akiknél jóval sűrűbben jelentkeznek a tünetek. A rohamok közti időszakokban tünetmentessé válhat a beteg, elmúlik a szédülés, a hallás (eleinte) teljesen helyreáll, a fülzúgás (tinnitus) megszűnik. Előrehaladott stádiumban erősen károsodik a hallás és állandósul a fülzúgás. A meniere szindrómát kiválthatja, felerősítheti a stressz, pszichés problémák.
Meiere szindróma a hétköznapokban
A meniere szindróma jelentősen befolyásolja a beteg életminőségét. Súlyos esetekben a beteg elveszítheti munkahelyét, fel kell, adja karrierjét.
A rohamok számának növekedésével jelentősen romolhat a beteg hallása. Ennek következtében a beteg nem tud részt venni a beszélgetésekben, emberi, szociális kapcsolatai romlanak, elmagányosodik, depresszió alakul ki.
Meniere szindróma – Gyógyulás?
A meniere szindróma nem gyógyítható betegség, de a rohamok megszüntethetők, az életminőség javítható. Nagyon fontos a rohamok közötti kezelés és megelőzés. Általánosan javasolható sószegény diéta, zajos helyek elkerülése (fülvédő, füldugó), alkohol, nikotin és stressz mentes életvitel. Minden sportos tevékenység jótékony hatású, hisz a szédülésrohamok során az egyensúlyrendszerével szemben bizalmatlanná válik a beteg, a mozgás pedig visszaadja a bizalmat a testtel, egyensúllyal szemben.
Miben segít tréningünk a meniere szindrómával küzdőknek?
Tréningünk kiegészíti a hagyományos orvoslás lehetőségeit, a gyógyszereket – az embert, mint egészet erősíti. Segít az ellazulásban, javítja a testi-lelki egyensúlyt, csökkenti a depressziót. A tréning során csökken, jelentősségét veszíti a tinnitus, visszatér az életkedv. Harmonikusabb lesz a keringés, immunrendszer és idegrendszer és az azok együttes működése.
Mellékhatások
A gyógyszerekéhez hasonlatos mellékhatások nem ismertek.
A tréningen résztvevők visszajelzései szerint megváltozik az alvási, étkezési ritmusuk, szokásuk. Nyugodtabbakká, kiegyensúlyozottabbakká, harmonikusabbá válnak, „jobban érzik magukat a bőrükben”.
Kizáró okok
Epilepsziás betegeknek a tréning nem, ill. korlátozásokkal javallott, mert epilepsziás rohamot idézhet elő. Ugyan ez vonatkozik a lázgörcsös betegekre is.
A tréningről szóló részletesebb leírást itt találja meg.
meniere szindróma, meniere, tinnitus, halláscsökkenés