MOZGÁSFEJLŐDÉS - TANULÁSI ZAVAR, DISZLEXIA, HIPERAKTIVITÁS ???
Miért is olyan nagy a szerepe a mozgásfejlődésnek?

A megfigyelések és kutatások során bebizonyosodott, hogy mennyire fontos az első három évben (az első a leghangsúlyosabb) a harmonikus, pontos mozgásfejlődés. Az önálló mozgás kialakulása ugyanis jelentős szerepet játszik az idegrendszer fejlődésében. Ezt a korszakot a fejlődéslélektan szenzomotoros fejlődési szakasznak nevezi. Ebben az életkorban a mozgás révén alakul, fejlődik ki minden más terület, minden képesség.
Ez tehát azt jelenti, hogy a megkésett mozgásfejlődés zavarai, késedelme a mozgásfejlődés további menetének zavart lefolyásán túl más készségek kialakulását is meghatározza. Másképpen a mozgás szintje befolyásolja a beszédet, figyelmet, gondolkodást.
Diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia, tanulási zavar, hiperaktivitás
Tapasztalatok szerint a csecsemőkori mozgásfejlődési elmaradásból (vagy éppen túlságosan gyors mozgásfejlődés miatt) származhatnak iskolai problémák: figyelem, mozgás, tanulási zavarok. A mozgáskoordináció miatt elengedhetetlen a kúszás és mászás kellő időn keresztüli gyakorlása.

Ha a mozgásfejlődés fázisai közül a váltott kéz-, lábmozgás hiányzik, túl rövid, úgy az agyféltekék együttműködésében zavar léphet fel. Ebből később a figyelemzavar vagy pl. a "b" "D" betűk nehézkes megkülönböztetése is kialakulhat.
Az idegrendszer érése szempontjából a mozgásfejlődés szerepe meghatározó. A mozgás az első kifejezési eszközünk, amit az életünk első hónapjaiban kommunikációra használunk. A mozgás révén fedezzük fel a minket körülvevő világot, s tanuljuk meg testünket uralni. A tanulászavarok sokszor az elégtelen mozgásfejlődés miatt alakulnak ki.
Mozgásfejlődés, megkésett mozgásfejlődés
A mozgásfejlődés szinte az élet első pillanatában kezdődik, hisz az anyaméhben fejlődik ki minden, a mozgáshoz szükséges testrész, az agy és a fül mint igen fontos "mozgató berendezések". A terhesség, szülés során fellépő fizikai vagy lelki sérülés, trauma befolyással vannak a mozgásfejlődésre, eredménye lehet egy megkésett mozgásfejlődés.
Tréningünk az alábbiakra
nyújt segítséget:
- diszlexia, diszgráfia
- diszkalkulia
- hiperaktivitás
- viselkedészavar
- beszédfejlődés, beszédértés, logopédiai problémák
- mozgásfejlődés
- down kór
- autizmus